Középiskolásoknak hirdet fejlesztői verseny a NIK

bitRace

“A gyermek feje nem edény, amit meg kell tölteni, hanem fáklya, amit lángra kell lobbantani. - Galileo Galilei, olasz természettudós”. Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karán mi ezt komolyan gondoljuk. Igyekszünk a szakmához szükséges tudást úgy átadni, hogy a tanulással töltött évek kellemes emlékek maradjanak. Sokat teszünk azért, hogy a legbonyolultabb dolgokhoz is megtaláljuk a játékos, érdekfeszítő, izgalmas utat.

No, majd szóljanak, ha esetleg ezt a hozzáállást a mostani diákok oktatásában is hajlandóak lesznek alkalmazni...

No, majd szóljanak, ha esetleg ezt a hozzáállást a mostani diákok oktatásában is hajlandóak lesznek alkalmazni...

Az emberiség által felfedezett bolygókkal kapcsolatban mindig is kérdéses volt, hogy vajon éltek-e valaha intelligens lények ezeken az égitesteken? Ha valaha volt is ilyen bolygó, akkor hogyan lehetne meggyőződni erről? Számos kutató véleménye szerint bizonyos alakzatok, minták nem lehetnek a véletlen művei, azok kizárólag valamilyen fejlett életformától származhatnak, s ha ilyeneket találunk, akkor biztosak lehetünk benne, hogy azokat valaki otthagyta jelzésképpen.A Marson elért eredményeken felbuzdulva elszánt tudósok egy olyan intelligens robotot akarnak építeni, amelyik felismeri a számára bemutatott képeken látható mintákat. Ezek a tudósok nem tudnak programozni, ezért a feladatot nekünk kell elvégezni. Segítsünk a tudósoknak elkészíteni a tanítóprogramot, mely kezdésképpen egyszerű alakzatokat képes felismerni. A tudósok véleménye szerint a probléma megoldásához az emberi agy működését kellene modellezni, amit az ún. neurális hálókkal kivitelezhetünk.

Komolyan, ha annak idején nekem is így próbálták volna lenyomni a torkomon, hogy ez márpedig jó lesz nekem, lehet, hogy még érdekelt is volna a téma… 

Fejleszteni Androidra kell (nincs kikötve, de a prototípus csak 4.0+ felett működik), tablet, telefon mindegy, de legyen szép. És működjön is. A végén be kell adni nem csak a teljes forráskódot, de még egy dokumentációt is - no, ez már kezd hasonlítani a NIK-es életre.

LEGO csak annak a tíz csapatnak jár, aki eljut a harmadik fordulóig, ami már a campusban kerül megrendezésre, Óbudán. A nyílt napunkon, ahol amúgy is meghallgathatjátok élőben, hogy miért is lesz életetek legjobb döntése, ha a NIK-re jelentkeztek.

A rátok váró kabaré fényes jövő legjobb fénypontjait pedig akár már most is megtekinthetitek, nekem mindig feldobja a napomat. Bár az a gyönyörű videóbeágyazás reméljük, hogy nem a karon képzett informatikusok egyikének műve, mert akkor bizony valahol egy egész sivatag került a gépezetbe.

A jelentkezőknek én sok sikert kívánok, a NIK-kel kapcsolatos kérdésekre az átható szarkazmus és cinizmus ad választ. Segíteni pedig végképp nem fogok tudni, de szívesen félreállok.